Цитат: „Паметникът на Съветската армия има своето място в Музея на социалистическото изкуство. Той няма място в центъра на София. Това е пропаганден паметник, той няма културна ценност. Не е военен паметник. Това е част от овладяването на българската държава с премахването на демокрацията в нея от съответните окупационни съветски войски и след това от тоталитарната държава. Крайно време е да се разделим с това минало. То трябва да отиде в музеите, не казваме, че трябва да изчезне. Трябва да се изучава като част от нашата история“.
Питанки: 1. Паметникът няма културна ценност. Дали един физико-химик разбира от културни ценности, даже в костюм на министър-председател?
2. Той е „част от овладяването на българската държава с премахването на демокрацията в нея“. Тук глупостта прелива – до 1944 г. демокрация по дефиниция не е имало. Денков, онези 12000 еврейчета, изпепелени в концлагерите, от „демокрацията“ ли са пратени? А убитите дечица?!
3. Била ли е България член на Тристранния пакт от 1 март 1941 г., когато министър-председателят Богдан Филов подписва договора за присъединяване на България към пакта, с което се слага край на политиката на неутралитет и България става съюзник на Германия. Естествено че СССР, Англия и САЩ тълкуват България като елемент на този пакт, нали?
4. Денков, когато ходиш из България, правиш ли го с охрана, поради сърдечното посрещане? Я прочети как е посрещана съветската армия!
5. Ако „Паметникът на Съветската армия има своето място в Музея на социалистическото изкуство“, то с това твърдиш ли че в страната ни е имало социализъм? А сега какво е, Денков, много е интересно твоето мнение?
Обущарю, не гледай по-високо от обувката!