
Злобната разправия между Тръмп и Мъск е просто различие между двама капиталистически бандити относно тактиките за атакуване на населението на САЩ (прикрито с проблеми с личното обогатяване). Мъск иска незабавно да премине към абсолютно масивни съкращения на разходите за социално осигуряване в САЩ – това е смисълът на искането му за драстично намаляване на разходите, за да се намали бюджетният дефицит на САЩ, и атаките му срещу „големия красив законопроект“ на Тръмп. Но Тръмп, подкрепен от Банън, разбира, че подобна тактика „икономиката на първо място“ би означавала, че Тръмп незабавно ще загуби популярността си.
Така че Тръмп/Банън искат сериозни, но не толкова непосредствени, екстремни съкращения на социалните разходи, за да спечелят време за реорганизация на американската държава, за да могат да извършат пълномащабната си атака срещу населението – насочвайки се към институционално десен авторитарен режим (максималната му програма би била премахване на изборите и възнамерява да предприеме всяка междинна авторитарна стъпка, която може). Тогава би могъл да бъде извършен пълният мащаб на атаките срещу населението на САЩ, който Мъск и Тръмп/Банън искат.
За да спечели време за това, Тръмп, с неговия „един голям красив законопроект“, иска да вземе назаем над 2 трилиона долара – финансиране на данъчни облекчения за богатите и остро атакуване на социалните разходи в САЩ, но по по-малко краен начин, отколкото Мъск предлага веднага. Тръмп/Банън ще спечелят в тази битка, защото от гледна точка на капиталистическата тактика те са прави. За да разгърнат пълния мащаб на атаката, която възнамеряват да осъществят срещу населението на САЩ, Тръмп/Банън първо трябва да въведат повече характеристики на авторитарна държава.
Например, извършването на пълния мащаб на атаките, които Мъск, Тръмп/Банън възнамеряват, без първо да са намерили начин да намалят въздействието на изборите, например чрез решения на Върховния съд, би довело до смазващо поражение на поддръжниците на Тръмп на междинните избори през ноември 2026 г., което би имало възпрепятстващ ефект върху техните авторитарни планове. Тръмп/Банън смятат, че ако е необходимо, ще се вземат назаем 2 трилиона долара, за да се спечели време за преминаване към авторитарна държава в САЩ, което от капиталистическа гледна точка е ниска цена.
Следователно, от капиталистическа гледна точка, Тръмп/Банън са по-прави в преценката си за това как стратегически да атакуват населението на САЩ. Те ще спечелят в тази битка с Мъск, който не разбира, че от капиталистическа гледна точка, както и от гледна точка на работническата класа, на власт трябва да пъде политиката.
За анализ на основната икономическа обосновка на тази тактическа разлика между капиталистическата класа, моля, вижте „Какво ще определи изхода от икономическата „продължителна война“ между Китай и САЩ?“.
Източник - Substack.com