
Прави ми впечатление, че някой прекарва България, през много интересен процес, който по аналогия може да се сравни с откъслечни моменти от американската история, а именно:
– мутрите, през 90-те (мафията в САЩ)
– поляризация и атомизация на обществото на субкултури и банди
– отвъждане(геноцид) на местното население
– приватизация
– голямото задлъжняване, сред населението
– наркотиците, хазарт и т.н. реднеци(rednecks)
– бездната между богати и бедни
Липсват само убитите политици, битката при Аламо, легалните оръжия, 11-ти Септември, като False Flag Operation и да си купим територия, както Аляска
Растящите кредити, бързи заеми, ипотечни дългове – всичко това пресъздава модела на американския „consumer debt trap“, само че без американските заплати. Идеята да се живее „на кредит“ навлезе дълбоко и в българското битие. Това е новото „опиум за народа“.
Хазартът, включително с помощта на политически лица, прониква в бедните райони. А наркотиците, особено сред младежите, вече не са тема табу.
Резултатът – едно изгубено поколение. Образът на българския „реднек“ – смесица от простащина, агресия и безнадеждност – е жив и реален.
Както САЩ имат своя 1% елит, така и България има свои олигарси, живеещи в „друг свят“ – с имения, охрана, офшорки. Средната класа се топи, а бедността се мултиплицира.
Маккартизмът и ловът на „вещици“ (1950-те) – Български лов на „руски агенти“, „про-руска пропаганда“, забрана и цензура на руски книги, сайтове и т.н. естествено с обратен ефект… Частни затвори, които да са корпоративна собственост, кога? Лобизъм?
Prohibition act? Patriot Act?
Дали ще забранят пиенето, а? Как мислите?
И всичко това ще стане, чрез еврото, кредитите, автомобилите и имотите.
Never waste a good crisis